_HLEDAT
« Duben 2024 »
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Výsledky sportovních akcí

Hon na lišku 2012 - chrti

Hon na lišku 2012 - tak zněl nový název již známého a oblíbeného podzimního dvoudenního závodu v Kozlově u Moravské Třebové, který se pořádal jako obvykle pod zastřešením našeho klubu.

V sobotu, 10. 11. 2012 se pořádal závod v coursingu pro plemena FCI X. a vyjm. FCI V. – bodovací, CACT. Na tento závod se přihlásilo 72 chrtů !!!

Výsledky na konci článku.

Tento den pořadatelé očekávali s velkými obavami - Martin se totiž na svém bílém koni proběhl Moravou s plnou parádou o deset dní dříve. Dokonce jsme vážně uvažovali o zrušení závodů, jelikož pořádat závody na mokrém sněhu by bylo více než riskantní.  Naštěstí sníh do vyhlášeného termínu zmizel jako mávnutím kouzelného proutku.
Avšak naše sobota se probudila do zatažené oblohy a na místě samém, na kozlovském kopci takový vítr opravdu nikdo nečekal - slova nám bral vítr z úst, čepice strhával z hlav, pláštěnky, které měli někteří z účastníků na sobě vlály v poryvu větru jako v bouři na zaoceánské lodi... Naši stateční závodníci přesto běželi do slova a do písmene s větrem o závod a náladu si nikdo počasím zkazit nenechal a tento "pochmurný" výhled závodu se nám proměnil ve výbornou atmosféru s kumulací báječných lidí a rychlých a šťastných chrtů na jednom moravském kopci.

O tomto dni hovoří za vše i krásný článek Ingeborg Gauner z Rakouska, jedné z mnoha účastnic sobotního „honu" na jejích webových stránkách, jejíž vipet Lucky =  Tisza-parti Szélvész Ipse se stal absolutním vítězem sobotního  závodu  (357 b).
Článek v českém jazyce níže.

Rozsáhlá fotogalerie ze závodu byla zveřejněna hned následující den na sociální síti.

Veliký dík občanskému sdružení Českému psu – tedy  Janě Jehličkové a celému týmu, který se podílel na  listopadovém coursingu Hon na lišku v Kozlově. Po určité odmlce jsme se vrátili ke spolupráci s pořádáním coursingů se sdružením Český pes a vážně nelitujeme.

Děkujeme všem zúčastněným a těšíme se napřesrok na obvyklém místě - Kozlov, Hon na lišku 2013.

Soubory ke stažení

Zpět