_HLEDAT
« Září 2023 »
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Závěrečné slovo ředitelky speciální výstavy

Speciální výstava chrtů a klubová výstava Klubu faraonských psů 7.6.2014 – zámek Náměšť nad Oslavou

Speciální výstava chrtů a klubová výstava Klubu faraonských psů se konala pod záštitou klubu saharských chrtů – azawakh, sloughi v zámeckém parku v Náměšti nad Oslavou. Představila se všechna obvyklá plemena chrtů, ale i polský chrt, maďarský chrt, španělský galgo a chortaja borzaja. Klub faraonských psů reprezentovali faraonští psi, krátkosrstí ibizští podengové a miniaturní portugalští podengové. Celkem bylo vystaveno 259 psů. Nejpočetnějším zastoupeným plemenem byli irští vlkodavové s 50 jedinci. Za vysokou účastí stojí, kromě velmi příjemného prostředí zámeckého parku, zcela jistě i výběr rozhodčích.

Pozvání posuzovat speciální výstavu chrtů a klubovou výstavu faraonských psů přijali:

  • paní Beatrix Maerkim Casanova (Switzerland) – afgánský chrt, azawakh, sloughi, italský chrtík
  • paní Gayle Bontecou (USA) – irský vlkodav
  • paní Jocelyne Gagne (Canada) – deerhound, faraonský pes, sicilský chrt, ibizský podengo, kanárský podengo, portugalský podengo
  • pan Harto Stocmari (Finland) – saluki, barzoj, greyhound, whipet, nejmenovaná plemena chrtů
  • hlavní rozhodčí výstavy byla paní Lenka Frnčová (CzechRepublic) – junior handling

Výběr prostředí, rozhodčích a perfektní organizační přípravu zajistil tým paní Ing. Evy Voborníkové, která našemu klubu s malou členskou základnou, nabídla pomoc.

Velký dík patří štědrým sponzorům. Hlavním sponzorem byla firma vital pet´s life ONTARIO. Hodnotné ceny pro vítěze jednotlivých tříd dodala firma DOG GEAR a firma DOGIPEX.

Přes velkou účast vystavených psů probíhalo posuzování bez nervozity, všichni rozhodčí se každému vystavenému psu maximálně věnovali. Ve stejném duchu probíhaly i závěrečné soutěže.

Jedinou drobnou vadou na kráse této akce byl nezájem vystavovatelů o zahájení výstavy, které se konalo na zámeckém nádvoří a kromě představení týmu rozhodčích vystoupila i půvabná orientální tanečnice Sheerah.

Titul nejlepší  azawakh (BOB) – Takellaout N´Afa Baraka a nejlepší sloughi (BOB) – Beyla El Guerrouj si odnesli pes a fenka členek našeho klubu.

Nejlepším veteránem výstavy (BIS - veterán) se stala fenka Areta El Guerrouj, jejíž chovatelkou a majitelkou jsou členky našeho klubu!

Vítězem výstavy (BIS) se stal deerhound Daisy Carrie Irater.

Rozsáhlá fotogalerie je k nahlédnutí na profilu sociální sítě KSCh.

ing. Iva Matějková
ředitelka Speciální výstavy chrtů 2014

 

 

 

 

Zpět